Kategorie: Wszystkie | Historia | Linguae | Orbis | Polonia | Posnania | Varia
RSS
poniedziałek, 15 lipca 2013
Aeneis
Czy wiecie, drodzy Czytelnicy, co to takiego Eneida? Otóż Eneida to książka Iwana Kotlarewskiego. "Napisana 150 lat przed rzezią wołyńską", a zatem prawdziwie starożytna.


niedziela, 14 lipca 2013
Taurobolia
Sądziłem, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej już mnie niczym nie zdoła zaskoczyć. Tego jednak, że uchwali, iż w Polsce nie wolno być żydem - nie spodziewałem się.

poniedziałek, 01 lipca 2013
Charta fisci
Polecam przejrzenie Mapy Wydatków Państwa:

Dotąd brakowało tak czytelnego zestawienia wydatków i przychodów budżetu, trzeba było samemu przebijać się przez pisane urzędniczym bełkotem tabele.

Tagi: budżet
10:58, iulius , Polonia
Link Komentarze (1) »
wtorek, 25 czerwca 2013
Moriturum salutant
W związku ze zbliżającą się śmiercią Nelsona Mandeli, ostatniego laureata Leninowskiej Nagrody Pokoju (którą przyjął w roku 2002), Fakty TVN wspomniały wczoraj, że przyczynił się on do bezkrwawego zakończenia apartheidu. Sama prawda i tylko prawda, kto nie wierzy, może wyszukać na przykład następujące hasła:

- Umkhonto we Sizwe
- Church Street bombing
- South African farm attacks

środa, 19 czerwca 2013
De tormentis automaticis licitis
Upada coraz więcej mitów prawnych dotyczących posiadania broni w Polsce. Sąd administracyjny potwierdził, że pozwolenie kolekcjonerskie można otrzymać na broń maszynową:piątek, 07 czerwca 2013
Modo latronis
Jak już będzie u nas powszechny dostęp do broni, będziecie musieli wszyscy opanować prawidłowe postawy strzeleckie, więc patrzcie i uczcie się:


Tagi: broń
10:54, iulius , Varia
Link Komentarze (1) »
piątek, 17 maja 2013
Ridere prohibitur
Tropiciele myślozbrodni z Gazety Wyborczej są tacy zabawni. Niniejszą piosenkę uznali za rasistowską:


Może nie widzieli teledysku, jeśli nie wprost inspirowanego Pokłosiem, to przynajmniej wywodzącego się z tej samej wizji narodu polskiego, aktywnie przecież przez samą Wyborczą promowanej. 

W każdym razie obrazili się, że zespół utwór ten wykonujący ma wystąpić na poznańskich juwenaliach. Następnie obrazili się jeszcze bardziej, że organizatorzy nie poczuwają się do winy i nie przepraszają pokornie za popełniony grzech przeciw Europejskości. 

Cytat dnia:
"Inne reguły - reguły przyzwoitości - nie pozwalają zaś dobrze się bawić na koncercie, podczas którego obraża się przedstawicieli mniejszości etnicznych."

Dobrze, że nikogo z redakcji nie było na Eunuchu - z pewnością wystosowaliby list, w którym potępiliby dobrą zabawę studentów UAM na komedii o zgwałceniu szesnastoletniej dziewczyny i zażądaliby wsadzenia Terencjusza do więzienia.

Co my byśmy robili, gdyby nie było Gazety Wyborczej? Oglądali polskie kabarety?

czwartek, 16 maja 2013
Cultra iterum sunt portanda
Niektóre pomysły są po prostu zbyt durne, by posłowie na Sejm RP potrafili z nich zrezygnować.

Arkadiusz Mularczyk po dwóch latach ponownie proponuje wprowadzenie zakazu noszenia noży.

"- Niewątpliwie jednak sam fakt zmiany prawa powinien zwiększyć zaufanie społeczne uczciwych obywateli do państwa. Jeżeli ktoś powinien obawiać się zaostrzenia przepisów, to tylko osoby, które chcą korzystać z przedmiotów, takich jak noże, niezgodnie z prawem"

Oczywiście, wszyscy uczciwi obywatele będą teraz pisać wnioski do Komendantów Wojewódzkich Policji: "uprzejmie proszę o wydanie mi pozwolenia na posiadanie dwóch (2) jednostek broni białej do celów kulinarnych, w tym jednej z głownią prostą i jednej z głownią zakrzywioną..."

Sposób postępowania zalecałbym ten sam co ostatnio:

poniedziałek, 13 maja 2013
Eunuchus

niedziela, 12 maja 2013
Via latronis
Najbardziej znana w szerokim świecie jeżycka ulica prawdopodobnie nie będzie już nosić nazwy upamiętniającej amerykańskiego komunistę znanego z uwielbienia dla Stalina, konfiskaty należącego do obywateli USA złota, przedłużenia o kilka lat Wielkiego Kryzysu i wprowadzenia National Firearms Act, do dzisiaj utrudniającego Amerykanom zakup broni maszynowej, tłumików i krótkolufowej broni długiej.

Oczywiście jest to problem dla mieszkańców. Trudno - także przywrócenie nazwy "Święty Marcin" musiało swego czasu sprawić kłopot mieszkańcom ulicy Armii Czerwonej.

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]Blogi Polityczne