Kategorie: Wszystkie | Historia | Linguae | Orbis | Polonia | Posnania | Varia
RSS
poniedziałek, 01 grudnia 2014
Factum est
W rozwoju historycznym języków teoretycznie najwolniej winny zmieniać się wyrażenia najczęściej używane, najpowszechniejsze. Niewiele jest słów pospolitszych niż stało się. Skąd zatem w najnowszej polszczyźnie jego wypieranie przez zadziało się/podziało się? Najwyraźniej nie jest to kwestia żartobliwej mody, a szczerej pomyłki, skoro formy takie występują u prezenterów radia Kontestacja, których w żadnym razie o wyrafinowany humor językowy bym nie podejrzewał. Rozumiem, że polski język trudnym jest, ale aż tak?
środa, 26 listopada 2014
E fructu arbor cognoscitur
Nie lubię karierowiczów.

W środowisku skupionym wokół Korwina działam od roku 2006. 
Udzielałem się we wszystkich możliwych organizacjach nurtu wolnościowego, zaczynając od publikowania dla biuletynu przedrozłamowego UPR. Dwa lata pracowałem u samego rdzenia naszego ruchu, w redakcji portalu korwin-mikke.pl.

Megabajty napisanych tekstów, dwie przetłumaczone książki o austriackiej szkole ekonomii, długie godziny spotkań i jeszcze dłuższe promowania naszej wizji Polski w Internecie, demonstracje legalne i nie - sądzę, że mam w dziedzinie propagowania myśli wolnościowej największy dorobek spośród kandydatów, którzy stanęli na czele list Nowej Prawicy w ostatnich wyborach do Rady Miasta Poznania. Dlatego czuję się dziś w obowiązku zabrać głos.

Im bardziej wzrośnie poparcie KNP, tym częściej przychodzić będą do partii ludzie znikąd, marzący o załatwieniu sobie stołka poprzez wykorzystanie ciężkiej pracy niezliczonych Kuców Korwina. To jest nie do uniknięcia. Możemy zrobić jedno - konsekwentnie usuwać takie osoby z naszego grona. 

Jeżeli ktoś twierdzi, że działa w imieniu KNP, a potem dostaje za to od dotychczasowej władzy państwową posadę, z Nowej Prawicy musi wylecieć z hukiem. W partii, której jedynym atutem jest czystość idei, nie może być miejsca dla ludzi bezideowych.

Merda
Żyjemy w cywilizacji łacińskiej. Łacina otacza nas wobec tego zewsząd, przekazując ukryte znaczenia i pomagając np. w podejmowaniu decyzji o zakupie mebli:

sobota, 22 listopada 2014
Mercenarius
Dziś rocznica śmierci Rafała Gan-Ganowicza, polskiego najemnika walczącego z komunizmem wszędzie, gdzie było to możliwe.


sobota, 17 maja 2014
Oderint dum metuant
Nie ma już w tym momencie wątpliwości, że Korwin dostanie się do europarlamentu. Media wpadły w panikę, Wyborcza codziennie alarmuje na stronie głównej o nadchodzącym soft-faszyźmie, ale pomniejsze tuby propagandowe też nie zostają w tyle. Rozważmy uroczy przypadek "relacji" portalu epoznan.pl z wczorajszego spotkania w Poznaniu. Zaczyna się tak:

Prezes Kongresu Nowej Prawicy zaprezentował kandydatów swojej partii do europarlamentu. Zdaniem prezesa Nowej kobiety mniej inteligentne od mężczyzn.

Dalej nie ma ani słowa o tym, jak przebiegało spotkanie, jest tylko szerokie omówienie ważkiej kwestii stosunku pana Janusza do kobiet. Oczywiście żeby było obiektywnie, przytoczona została także opinia drugiej strony, to znaczy Krystyny Łybackiej z SLD (też ciekawy przypadek - na jej plakatach wyborczych widnieje hasło czas na zmiany, bardzo stosowne w przypadku posłanki od 23 lat).

Dla dopełnienia obrazu, zdjęcia wstawiono z okołopołudniowego wykładu, gdzie liczba słuchaczy była spora, lecz nie imponująca, nie zaś zasadniczego spotkania wieczorem, gdzie w sali na 1000 osób zabrakło miejsc.

Czego oni się właściwie tak boją? Że Nowa Prawica zdobywszy władzę zamknie im ten ich portal i ześle do kamieniołomów?

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 46
[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]Blogi Polityczne