Kategorie: Wszystkie | Historia | Linguae | Orbis | Polonia | Posnania | Varia
RSS
środa, 26 listopada 2014
Merda
Żyjemy w cywilizacji łacińskiej. Łacina otacza nas wobec tego zewsząd, przekazując ukryte znaczenia i pomagając np. w podejmowaniu decyzji o zakupie mebli:

sobota, 22 listopada 2014
Mercenarius
Dziś rocznica śmierci Rafała Gan-Ganowicza, polskiego najemnika walczącego z komunizmem wszędzie, gdzie było to możliwe.


sobota, 17 maja 2014
Oderint dum metuant
Nie ma już w tym momencie wątpliwości, że Korwin dostanie się do europarlamentu. Media wpadły w panikę, Wyborcza codziennie alarmuje na stronie głównej o nadchodzącym soft-faszyźmie, ale pomniejsze tuby propagandowe też nie zostają w tyle. Rozważmy uroczy przypadek "relacji" portalu epoznan.pl z wczorajszego spotkania w Poznaniu. Zaczyna się tak:

Prezes Kongresu Nowej Prawicy zaprezentował kandydatów swojej partii do europarlamentu. Zdaniem prezesa Nowej kobiety mniej inteligentne od mężczyzn.

Dalej nie ma ani słowa o tym, jak przebiegało spotkanie, jest tylko szerokie omówienie ważkiej kwestii stosunku pana Janusza do kobiet. Oczywiście żeby było obiektywnie, przytoczona została także opinia drugiej strony, to znaczy Krystyny Łybackiej z SLD (też ciekawy przypadek - na jej plakatach wyborczych widnieje hasło czas na zmiany, bardzo stosowne w przypadku posłanki od 23 lat).

Dla dopełnienia obrazu, zdjęcia wstawiono z okołopołudniowego wykładu, gdzie liczba słuchaczy była spora, lecz nie imponująca, nie zaś zasadniczego spotkania wieczorem, gdzie w sali na 1000 osób zabrakło miejsc.

Czego oni się właściwie tak boją? Że Nowa Prawica zdobywszy władzę zamknie im ten ich portal i ześle do kamieniołomów?

poniedziałek, 12 maja 2014
Dies Avi
Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Dziadka!Granic 1772 roku tworzyć nie mogę, jak kiedyś chciałem, Polska nic chce tych kresów, Polska nie chce ponosić ofiar, wszystkie partie wyraźnie się wypowiedziały – nie chcemy ponosić kosztów, ani nic dać… a bez wysiłków, ofiar nic stworzyć nie można!

niedziela, 20 kwietnia 2014
Pascha
Jedyna słuszna piosenka na Wielkanoc taką jak ta:


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 45
[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]Blogi Polityczne