Kategorie: Wszystkie | Historia | Linguae | Orbis | Polonia | Posnania | Varia
RSS
środa, 18 czerwca 2014
Duo assarii
Niniejszym usuwam link do najlepszego polskiego bloga ekonomicznego. Wartość merytoryczna to za mało, by uzasadnić promowanie strony, gdzie na każdym kroku krytykuje się wyrwanie Ukrainy spod władzy Rosji, leżące w polskim interesie bez względu na to, kto Polską rządzi i jaką ideologię wyznaje.
poniedziałek, 26 maja 2014
Melius tarde, pars secunda
Najnowsza hipoteza: po co Jaruzelski umarł? Żeby nie dożyć zwycięstwa Nowej Prawicy!
niedziela, 25 maja 2014
Melius tarde
sobota, 17 maja 2014
Oderint dum metuant
Nie ma już w tym momencie wątpliwości, że Korwin dostanie się do europarlamentu. Media wpadły w panikę, Wyborcza codziennie alarmuje na stronie głównej o nadchodzącym soft-faszyźmie, ale pomniejsze tuby propagandowe też nie zostają w tyle. Rozważmy uroczy przypadek "relacji" portalu epoznan.pl z wczorajszego spotkania w Poznaniu. Zaczyna się tak:

Prezes Kongresu Nowej Prawicy zaprezentował kandydatów swojej partii do europarlamentu. Zdaniem prezesa Nowej kobiety mniej inteligentne od mężczyzn.

Dalej nie ma ani słowa o tym, jak przebiegało spotkanie, jest tylko szerokie omówienie ważkiej kwestii stosunku pana Janusza do kobiet. Oczywiście żeby było obiektywnie, przytoczona została także opinia drugiej strony, to znaczy Krystyny Łybackiej z SLD (też ciekawy przypadek - na jej plakatach wyborczych widnieje hasło czas na zmiany, bardzo stosowne w przypadku posłanki od 23 lat).

Dla dopełnienia obrazu, zdjęcia wstawiono z okołopołudniowego wykładu, gdzie liczba słuchaczy była spora, lecz nie imponująca, nie zaś zasadniczego spotkania wieczorem, gdzie w sali na 1000 osób zabrakło miejsc.

Czego oni się właściwie tak boją? Że Nowa Prawica zdobywszy władzę zamknie im ten ich portal i ześle do kamieniołomów?

poniedziałek, 12 maja 2014
Dies Avi
Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Dziadka!Granic 1772 roku tworzyć nie mogę, jak kiedyś chciałem, Polska nic chce tych kresów, Polska nie chce ponosić ofiar, wszystkie partie wyraźnie się wypowiedziały – nie chcemy ponosić kosztów, ani nic dać… a bez wysiłków, ofiar nic stworzyć nie można!

niedziela, 20 kwietnia 2014
Pascha
Jedyna słuszna piosenka na Wielkanoc taką jak ta:


wtorek, 15 kwietnia 2014
Pulsetur
Dziś w Poznaniu pan Jan Pietrzak wyraził poparcie dla polskiego strzelectwa. Dziękujemy!


Zatwierdzam Jan Pietrzak
środa, 09 kwietnia 2014
Charta
Delikatna sugestia po rosyjsku, czyli mapa Ukrainy ze strony gazeta.ru:

Ukr_fina111.jpg

Że przyzwyczajają ludność do swojej wizji przyszłego kształtu granic, nikogo chyba nie zaskakuje. Ale ukazanie Rosji nie z podziałem na obwody administracji cywilnej, lecz okręgi wojskowe, to już wyższy poziom aluzji.

Przy okazji przypominam o możliwości wsparcia polskiego strzelectwa jednym procentem podatku:

KRS organizacji: 0000266741
Cel szczegółowy: Strzelectwo sportowe

piątek, 04 kwietnia 2014
Vos pedicatores verberant
Zapewne słyszeliście już o zmuszeniu szefa Mozilli do rezygnacji, ponieważ w 2008 roku popełnił myślozbrodnię sprzeciwienia się małżeństwom jednopłciowym. Co to mówi o naszym świecie? Nic, czego nie wiedzielibyśmy wcześniej. Zostawmy więc tym razem święte oburzenie innym, skupmy się zaś na implikacjach dla polityki obronnej Polski.

Sic! W ostatnich latach wszystkie prowadzone wojny miały przede wszystkim charakter propagandowy (mówi się dziś modnie: informacyjny). Nie inaczej było z inwazją krymską. Jaki zaś jest dziś podstawowy, nieomal jedyny argument Kremla przeciw Zachodowi, zastępujący ongisiejsze u was niegrow bjut? Na co wskaże mieszkaniec rosyjskiego obszaru kulturowego, zapytany, co mu się nie podoba w Europie? Oczywiście na przymus schlebiania gomikam. Jeśli powiedzieć takiemu, że u nich wylatuje się z pracy za krytykowanie Putina, będzie miał kontrprzykład doskonale, w pełni analogiczny.

Tak więc przy następnej dyskusji o tym, czy tęcze należy chwalić, czy jednak palić, pamiętajcie, iż nie jest to, wbrew pozorom, kwestia wyłącznie wewnętrzna, zaś taki, a nie inny wybór może kiedyś posłużyć za uzasadnienie kolejnej napaści.

środa, 02 kwietnia 2014
Unum percentum

Jeżeli nie uważasz działań rządu za wystarczające do przygotowania obrony kraju, możesz wesprzeć polskie strzelectwo, przekazując 1% podatku dochodowego na Sekcję Strzelecką i Kolekcjonerską Stowarzyszenia Mage.pl:

KRS organizacji: 0000266741
Cel szczegółowy: Strzelectwo sportowe

Zebrane środki posłużą w całości promocji strzelectwa, głównie w formie spotkań na strzelnicy dla początkujących. Jeżeli zbierzemy dość pieniędzy na pokrycie kosztów, będziemy uczyć strzelać nieodpłatnie.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 43
[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]Blogi Polityczne