Blog > Komentarze do wpisu
Cultrum porta!
PiS chce zakazu noszenia noży. PO pomysł popiera.

Na to nie można się zgodzić. Skutki będą takie jak w Wielkiej Brytanii - bandyci zaczną zabijać śrubokrętami, a zwykli ludzie trafiać do więzienia, bo poszli do pracy z nożem kuchennym, żeby pokroić sobie pomidora na drugie śniadanie.

Co robić?

Primo:
NOŚ NÓŻ

Dopóki zakaz nie wejdzie w życie, nosząc nóż (dowolnej długości) na nic się nie narażasz. Rób to otwarcie, pokazuj, że nie ma w tym niczego niewłaściwego. Nóż jest narzędziem przydatnym w niezliczonych sytuacjach, więc na pewno tego nie pożałujesz. Pokaż rodzinie, znajomym, kolegom z pracy, że normalny człowiek taki jak Ty nosi nóż. Uświadamiaj ich, że to w pełni legalne - i że PiS z PO chcą to zmienić.

Secundo:

Działaj wszystkimi metodami, jakie demokratyczne państwo prawa udostępnia obywatelom niezadowolonym ze zmian prawa. Zapisz się do Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Organizuj demonstracje. Pisz maile do parlamentarzystów z Twojej okolicy, a najlepiej odwiedzaj ich osobiście (adresy łatwo znajdziesz w Internecie). Pokazuj im swoje noże i mów, do czego ich używasz. Niech wiedzą, że wyborcy nie popierają zakazu.

Tertio:

Informuj. Kopiuj ten tekst gdzie się da, na blogach i forach, a jeśli chcesz poświęcić parę złotych, wydrukuj jako ulotkę albo plakat. Rozmawiaj na ten temat z różnymi ludźmi.

Ten zakaz nie może przejść.

sobota, 22 stycznia 2011, iulius

Polecane wpisy

Komentarze
2011/01/22 17:11:44
Sam noszę scyzoryk jako brelok do kluczy. Nie raz, nie dwa mi się przydał. Pomagałem za pomocą noża w moim scyzoryku starszym paniom, np. wyciągnąć monety, które utkwiły w wózkach sklepowych. Legislatorzy-kretyni nie wpadli na pomysł, że normalnym ludziom nóż często się też przydaje.

Tak jakoś z 2 lata temu byłem w sądzie w UK z nożem (wspomnianym wcześniej scyzorykiem). Musiałem go zdeponować przed wejściem, przy wyjściu wraz z nożem dostałem również karteczkę z prośbą, by w celu poprawy bezpieczeństwa noża drugi raz do sądu nie brać.
-
2011/01/22 21:25:30
Popieram. Sam noszę w torbie składany nóż z ostrzem dłuższym, niż te 8 cm i uważam, że ten przepis jest kolejnym punktem na drodze do odebrania nam resztek wolności.
-
Gość: jast, *.tvk.torun.pl
2011/01/22 22:12:37
Pełne poparcie. Mularczyk chyba sobie nawet nie wyobraża ilu ludzi codziennie używa w "miejscach" publicznych noży dłuższych niż 8cm jako narzędzi albo przy śniadaniu.
-
2011/01/23 00:42:27
Proszę rozpropagować ten link! Dla naszej wspólnej sprawy!
Co z tego, że prawo zabroni nosić nóż, skoro bandyta nie szanuje prawa? Jak ktoś idzie kogoś zasztyletować, to kara do dwóch lat mu zwisa! Rozbroją tylko uczciwych, tak jak w tym filmie:
youtu.be/nyJ1dfjlqaY

Bandyci uwielbiają bezbronne ofiary.
-
Gość: Strzelba, *.swidnica.mm.pl
2011/01/27 17:01:29
Nie wyobrażam sobie zespołu Illusion bez ich utworu "Nóż", który mam zawsze przy sobie na medialnym wydaniu nowej technologii broni określanej MP3 :)
[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]Blogi Polityczne