Blog > Komentarze do wpisu
Der bestirnte Himmel über mir, und das moralische Gesetz in Dorn.
Wczoraj w programie "Teraz my" mogliśmy podziwiać ogładę i opanowanie człowieka, który prawdopodobnie zostanie wicepremierem RP. Imponujące - któż inny potrafi tak przerywać rozmówcy w pół zdania? Od razu widać, że to mąż stanu na miarę Czwartej Pospolitej. Jakże dobitnie przerażone oskarżeniami oczka w spalonej (kwietniowym słońcem, rzecz jasna) twarzy podkreślają, że "pan marszałek" nie ma nic na sumieniu! Tylko ludzie naprawdę podli (liberałowie, masoni, ateiści, Żydzi) mogliby cokolwiek mu zarzucić.

Tymczasem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji praca wre. Każde ministerstwo, każdy wojewoda, ba! - nawet wybrane samorządy mają wkrótce zyskać pomoc doradców etycznych. Wzorem, przykładem i pierwszym doradcą został człowiek moralności, jak powszechnie wiadomo, nieskazitelnej, dzielny pogromca nieetycznych burych suk, Pan Kamaszy, słowem - Ludwik Dorn. Lech Kaczyński nadał kodeks standardów etycznych ministrom, ten zaś mąż przekaże jego myśl pośledniejszym urzędnikom.

Chciałbym kiedyś posłuchać Dorna wykładów z PiS-owskiej etyki. Ciekawy to musi być system, jeśli pozwala dopuścić do stanowiska wicepremiera skazanego prawomocnymi wyrokami przestępcę, którego zresztą samemu się wcześniej zajadle atakowało.


środa, 12 kwietnia 2006, iulius

Polecane wpisy

  • Tabula proscriptionis

    Lista europarlamentarzystów z Polski głosujących za dyrektywą ograniczającą dostęp do broni w Unii Europejskiej:   Jerzy Buzek – PO Michał Boni &ndas

  • Corvino absente

    Ja zapisywałem się do Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke, a nie kogokolwiek innego...

  • Die funis

    Dziś świątecznie.

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]Blogi Polityczne